Lekarstwa
Czosnek Tarzanie się w nim zapobiega infekcjom po niebezpiecznych ugryzieniach takich jak szczurze.
Dąb Liście zbierane na jesieni i przechowywane w suchych miejscach. Zatrzymują infekcję.
Gwiazdnica Ziele o ciemnozielonych liściach i białych kwiatach. Pomaga w leczeniu zielonego kaszlu.
Jakubek Roślina o długiej łodydze i wielu żółtych kwiatach. Liście są używane wraz z jagodami jałowca jako maść na bolące stawy.
Jałowiec Krzak o kłujących ciemnozielonych liściach i purpurowych jagodach. Owe jagody są najlepsze na ból brzucha i kaszel oraz pomagają kotom mającym kłopoty z oddychaniem. Dodatkowo zmielone wraz z liśćmi jakubka stanowią lekarstwo na bolące stawy.
Jaskółcze ziele Od łodygi tej rośliny odchodzą po cztery jasnozielone liście. Używane w przypadku chorób związanych z oczyma, nierzadko maści z tego ziela pomagają zachować widzenie kotom tracącym wzrok.
Kocie ziele Przepysznie pachnące liściaste ziele trudno dostępne w lesie, za to często spotykane w siedliskach Dwunogów. Najlepsze lekarstwo na zielony kaszel, dodatkowo uspokaja.
Krwawnik Kwiecista roślina, z której liści można utworzyć maść na rany i zadrapania, wyciągające truciznę. Połknięte powodują wymioty.
Lawenda Mała roślina o fioletowych kwiatach. Leczy gorączkę.
Ł
opian Roślina o długiej łodydze, ostrym zapachu i ciemnych liściach. Medyk ma za zadanie wykopać korzenie, pozbyć się zmieni i rozetrzeć na miazgę, która może zostać zaaplikowana na szczurze ugryzienia. Zwalcza infekcje.
Mak Małe czarne nasionka wysypane z zeschniętego kwiatu maku. Podawane kotom, by je usypiać. Pomaga wszystkim znajdującym się w szoku i stresie. Nie polecany karmiącym matkom.
Mięta Roślina o zielonych liściach, dająca się zauważyć nad strumieniami. Z reguły mielona i podawana kotom cierpiącym na ból brzucha.
Miód Słodka złocista substancja wytwarzana przez pszczoły. Ciężka to zdobycia bez żadnych obrażeń i wbitych żądeł. Świetna na piekące rany i podrażnione gardła.
Mysia żółć Cuchnąca wydzielina jest jedynym środkiem na kleszcze. Odrobina mchu zamoczona w żółci i przyłożona do miejsce ugryzienia spowoduje, że pasożyt zaraz odpadnie. Natychmiast po tej czynności należy umyć łapy w bieżącej wodzie.
Nagietek Pomarańczowy lub żółty kwiat rosnący nisko nad ziemią. Płatki lub liście mogą zostać przeżute na miazgę i zaaplikowane jako maść na rany lub wrzody, zatrzymująca infekcję.
Nawłoć Wysoka roślina o jasnożółtych kwiatach. Maść z niej służy do leczenia ran i bolących stawów.
Ogórecznik Zjadane po przeżuciu. Roślina może zostać rozpoznana po swoich różowych i niebieskich kwiatów w kształcie gwiazdy oraz porośniętych włoskami liściach. Świetny dla matkujących kocic,
uefektywnia produkcję mleka. Ponadto pomaga obniżyć gorączkę.
Olcha Z pnia drzewa należy zedrzeć odrobinę szarej kory. Podana do żucia, pomaga na bóle zębów.
Pajęczyna Można je znaleźć w całym lesie, należy jednak uważać, by do obozu wraz z nimi nie przynieść do obozu pająków! Medycy owijają je wokół obrażeń by zatamować krew i utrzymać ranę w czystości.
Podbiał Roślina o białych lub różowych kwiatach. Liście mogą zostać zmielona w miazgę nadającą się do spożycia i zwalczającą łapczywy oddech, a także kocięcy kaszel.
Pokrzywa Zielone nasionka należy podać kotu, który połknął truciznę, natomiast liście leczą bół brzucha, a przyłożone do rany zatrzymują swędzenie.
Rumianek Ziele podobne do złocienia - o białych płatkach i żółtym środku. Uspokaja.
Skrzyp Wysoka roślina z łodygami odchodzącymi na boki, rosnąca na podmokłych terenach. Liście są używane na zainfekowane rany. Zwykl0e przeżuwana i stosowana jako maść.
Stokrotka Lekarstwo na bolące stawy. Posiada drobne kwiaty z mnóstwem małych białych płatków.
Szczaw Rozgryzione na miazgę liście przykładane są na szczypiące rany. Połknięte powodują wymioty.
Trybula Słodko pachnące ziele z dużymi, rozłożystymi niczym paproć liśćmi i małymi, białymi kwiatami.
Sok z liści używany jest do odkażania zainfekowanych ran, a żucie korzeni kuruje ból brzucha.
Tymianek Spożyte ziele daje ukojenie nadszarpniętym nerwom i falom niepokoju.
Wężowy korzeń Roślina o drobnych białych kwiatach i średniej wielkości ciemnozielonych liściach, podawanych kotom do połknięcia, by zniwelować działanie trucizny.
Wrotycz Silnie pachnące ziele o okrągłych żółtych kwiatach. Dobre lekarstwo na kaszel, ale wolno podawać je jedynie w małych ilościach.
Złocień Niewielka roślina z kwiatami podobnymi do stokrotki. Liście można zjeść w celu obniżenia temperatury ciała kotom z gorączką lub doświadczającym dreszczy. Pomaga także na ból głowy.
Żarnowiec Z wyglądu przypomina miotłę. Liści używa się w okładach na bolące stawy i rany.
Żywokost Charakterystyczny z uwagi na swoje duże liście i małe kwiaty w kształcie dzwoneczka o barwie błękitu, różu lub bieli. Grube czarne korzenie są mielone i aplikowane jako maść na złamane lub odrętwiałe kończyny lub piekące rany.
Trucizny
Cis Szkarłatne jagody mogące spowodować śmierć nawet dorosłego kota. Dla kotów znane jako śmiertelne jagody.
Ostrokrzew Roślina o czerwonych jagodach i ostrych liściach. Po połknięciu jak najszybciej musi zostać podane antidotum.
Psianka Kwiat o fioletowych płatach i żółtym środku. Niezwykle trujący.